Množstevní slevy: až do 55%
Přihlášení / Registrace
 
 

VLASTNÍ OBRÁZEK

Všechno o typu, kvalitě a vložení vlastního obrázku pro potisk


OTÁZKA: Jaký typ soubor je podporován při vložení vlastního obrázku?
ODPOVĚĎ: Shirtinator creator podporuje tyto formáty souborů: PNG, JPG, BMP nebo GIF

OTÁZKA: Jaký kvalitní musí být vlastní obrázek, aby byl zabezpečen kvalitní potisk?
ODPOVĚĎ: Obrázek nebo fotka by měl mít minimální rozlišení 300 dpi (dots per inch) - počet bodů na palec. 1 palec (inch) je cca 2,54 cm.

OTÁZKA: Jaká maximální velikost souboru je povolena?
ODPOVĚĎ: Maximální velikost souboru je 10MB. Obrázky nebo fotky nad 10MB není možné vložit do Creatoru, je potřebné velikost souboru upravit. Velikost a rozlišení grafiky se dají upravit v každém standardním programu na úpravu fotografií, jako je Photoshop nebo Gimp nebo online na stránce picresize.com.

OTÁZKA: Jaká bude velikost mé fotky po vytisknutí?
ODPOVÉĎ: V následující tabulce uvádíme nejpoužívanějšího rozlišení digitálních fotoaparátů, kde pro dané rozlišení fotografie nebo obrázku je možné vidět i výslední velikost potisku v cm. Vlastní obrázek si zákazník může zvětšit nebo zmenšit, pokud to obrázek dovoluje a tím získat větší nebo menší velikost po vytlačení. Zmenšování nemá vliv na kvalitu, ale zvětšování ano. Pokud má obrázek menší rozlišení jako doporučujeme nebo se nachází na spodní hranici, je možné, že zvětšováním se poruší jeho ostrost a kvalita.

Rozlišení
digitálního
fotoaparátu
Rozlišení fotografie
nebo obrázku v px
Poměr stran Výsledná velikost
potisku v cm
(při 300 dpi)
1 Mpx 1280 x 960 4:3 10,84 x 8,13
2 Mpx 1600 x 1200 4:3 13,54 x 10,16
3 Mpx 2048 x 1536 4:3 17,34 x 13
4 Mpx 2272 x 1704 4:3 19,23 x 14,43
5 Mpx 2560 x 1920 4:3 21,67 x 16,26

OTÁZKA: Jako nebo kde je možné zjistit rozlišení obrázku nebo fotografie pro vložení do Creatoru?
ODPOVĚĎ: Je potřebné kliknout pravým tlačítkem myšky na fotografii nebo obrázek. Dále třeba kliknout na možnost: vlastnosti -> podrobnosti. Tam je možné jednoduše vidět rozlišení vlastní fotografie nebo obrázku, jako je například 1280 x 960, tedy 1280 px na šířku a 960 px na výšku.

OTÁZKA: Jako je možné zjistit, že vložený vlastní obrázek, motiv nebo fotografie má dostatečnou kvalitu pro potisk?
ODPOVĚĎ: Pro ověření kvality vlastního motivu, obrázku nebo fotky zobrazujeme přímo v Creatoru hodnocení obrázku pomocí hvězdiček. Bližší informace zobrazujeme v následující tabulce:

Hvězdičky zobrazují kvalitu obrázku:
4 Sterne
Kvalita obrázku je velmi dobrá
3 Sterne
Kvalita obrázku je dobrá
2 Sterne
Kvalita obrázku je dostatečná
1 Stern
Kvalita obrázku je zlá. Doporučujeme vložit nový obrázek s lepší kvalitou.
0 Stern
Kvalita obrázku je nedostatečná. Nedoporučujeme použití vloženého obrázku.

OTÁZKA: Je možné odstranit pozadí z vlastního obrázku, fotky nebo motivu?
ODPOVĚĎ: Ano, odstranění pozadí je možné. Při vložení vlastního obrázku, motivu nebo fotky je důležité zvolit možnost – ODSTRANIT POZADÍ a potom kliknout na Použít. Pokud je tato možnost zvolená, automaticky se uplatní poplatek 150 Kč a cena za produkt bude o tento poplatek přímo v Creatoru navýšená. Bez volby odstranit pozadí, vložený obrázek bude vytlačený tak jako bol vložený do Creatoru. Bez výjimky.

OTÁZKA: Je možné dodatečné odstranění pozadí, pokud zákazník na tuto požadavku pozapomněl?
ODPOVĚĎ: Ano, pokud objednávka už není zařazená ve výrobě nebo nebyla již uhrazena, umíme v systému dodatečně zadat odstranění pozadí na produkt, podle přání zákazníka. Tehdy navýšíme cenu za objednávku o poplatek za odstranění pozadí. Prosíme zákazníky, aby nás v takovém případě kontaktovali na email info@shirtinator.cz.

OTÁZKA: Je odstranění pozadí viditelné přímo v Creatoru?
ODPOVĚĎ: Ne, odstranění pozadí není viditelné přímo v Creatoru. K odstranění pozadí dochází před samotnou výrobou. Náš zkušený grafik odstraní pozadí po zadání objednávky s funkcí "odstranit pozadí" , ale jen v případě, že je objednávka zaplacená a je zvolená možnost "odstranit pozadí". Pokud má zákazník jinou požadavku ohledně vlastního motivu, může nás kontaktovat ještě před vytvořením objednávky na email: info@shirtinator.cz. Zkušenější uživatelé můžou zpracovat svůj obrázek v programu Adobe Photoshop a odstranit si pozadí sami. Potom stačí načíst transparentní PNG do našeho Creatoru a obrázek bude automaticky vytištěn bez pozadí.

OTÁZKA: Bude pozadí potisknuté i na bílém nebo černému triku?
ODPOVĚĎ: Při vložení obrázku se 100% bílým pozadím, bílé pozadí nebude potisknuté na bílé triko. Při vložení obrázku s černým pozadím na černé tričko, pokud zákazník nezvolí odstranit pozadí, černé pozadí na černém tričku bude určitě vytisknuté.

OTÁZKA: Jaký je poplatek za odstranění pozadí pro jeden obrázek, který bude použit na několik různých produktech?
ODPOVĚĎ: Za jeden obrázek s požadavkem "odstranit pozadí", který byl vložený jeden krát do creatoru a následně použit na více produktech, účtujeme za odstranění pozadí jednorázový poplatek.
Pokud je potřebné vytvořit více produktů se stejným obrázkem bez pozadí, není potřebné nahrát tento obrázek do creatoru více krát. Stačí, pokud obrázek je vložený do creatoru jen jednou a má zvolené "odstranit pozadí".
Daný obrázek se zobrazuje v možnosti "vlastní obrázek" dva krát – jeden je bez odstraněného pozadí, tedy původní obrázek a druhý je s volbou "odstranit pozadí". Díky tomu je daný obrázek v průběhu celého procesu tvorby produktů v Creatoru k dispozici a je možné ho použít více krát.

OTÁZKA: Jaký je poplatek za odstranění pozadí pro několik různých obrázků?
ODPVOĚĎ: Pokud je potřebné použít více různých obrázků bez pozadí, je nutné uhradit odstranění pozadí více krát a tím vložit i více obrázků do Creatoru a zadat odstranění pozadí pro každý obrázek zvlášť.

OTÁZKA: Jaký typ potisku je použit na vlastní obrázek, fotku nebo motiv?
ODPOVĚĎ: Každý vložený obrázek, fotka nebo motiv našich zákazníků potiskujeme výhradně a jen digitální technologií. Bližší informace o digitálním potisku zde.

OTÁZKA: Jako vypadá obrázek s odstraněným pozadím?
ODPOVĚĎ: Příklad potisku, kde jsme odstranili z obrázku pozadí:

Před a po odstranení pozadí:

před a po