Typy tisku

Všechno o možnostech potisku a starostlivosti o produkty s potiskem

Jaké typy potisku má Shirtinator v nabídce?
V Shirtinatoru používáme různé typy vysoce kvalitních tiskařských technik na textil, jako je potisk Flexem (jinými slovy nalisování hladké nebo lesklé folie Flex na textil), potisk Flockem (jinými slovy nalisování sametové fólie Flock na textil), sublimační potisk (jinými slovy i tepelný tisk) a digitální potisk (známý i pod názvem digitální přímí tisk nebo zkráceně, jen přímý tisk).
 
print-cz7PklTiE1jcFyO

Jaký je potisk nalisováním fólie FLEX?
Potisk nalisováním fólie FLEX je jedním z nejpoužívanějších způsobů potisku motivů na trička, mikiny nebo jiné textilní produkty. Potisk, tedy samotná fólie, která je nalisována přímo na produktu, je hladká, mírně lesklá a vhodná hlavně pro jednoduché 4 barevné motivy bez barevných přechodů.
Fólie FLEX je tedy nalisována na textilu, není vpitá do vláken produktu. Potisk je složen z jednotlivých barevných fólií, z kterých se vyřeže motiv a při velmi vysoké teplotě a tlaku se nalisuje na textilní produkt jako tričko, mikinu, polo tričko a sportovní tričko, bundu nebo reflexní vestu anebo zástěru a kšiltovku. Potisk fólií FLEX je podporován jenom pro Shirtinator motivy. Potisk nalisováním fólie FLEX je vhodný jen pro produkty vyrobené z textilu.

Jaký je potisk nalisováním fólie FLOCK?
Díky vysoké kvalitě a odolnosti potisku se FLOCK potisk stal jedním z nejoblíbenějších tiskařských metod. Potisk, tedy samotná fólie, která je nalisována přímo na produktu, je sametového vzhledu, mírně chlupatá, je hrubší a pevnější jako fólie FLEX a je vhodná hlavně pro jednoduché 4 barevné motivy bez barevných přechodů.
Fólie FLOCK je tedy nalisována na textilu, není vpitá do vláken produktu. Potisk je složen z jednotlivých barevných fólií, z kterých se vyřeže motiv a při velmi vysoké teplotě a tlaku se nalisuje na textilní produkt jako tričko, mikinu, polo tričko a sportovní tričko, bundu nebo reflexní vestu anebo zástěru a kšiltovku. Potisk fólií FLOCK je podporován jenom pro Shirtinator motivy. Potisk nalisováním fólie FLOCK je vhodný jen pro produkty vyrobené z textilu.

Jaká je technika potisku sublimací?
Sublimační potisk je vhodný jenom pro textilní materiály vyrobené z 100% polyester přednostně bílé barvy. Jakou jsou například sportovní funkční trička nebo hladké materiály jako je návlek na polštář. Z dárkových produktů je možné potisknout motivy pomocí sublimační technologie na keramické (hrnky) a papírové předměty (puzzle, přívěšky) jako i na malé trička plyšových hraček a plyšových přívěšků nebo stínidlo do auta.
Obrázek je natisknutý sublimační tiskárnou na speciální sublimační papír, který má povrchovou úpravu uzpůsobenou pro sublimaci. Pro keramické materiály je daný papír přiložen na potiskovaný povrch a při vysoké teplotě a tlaku dojde k potisku produktu. A pro textilní materiály je daný papír přiložen na potiskovaný povrch a pomocí teploty dojde k odpaření barvy do textilu. Tato technologie umožňuje potisknout velmi hladký a nevystupující potisk z tkaniny, obrázek nebo motiv je zapuštěný přímo do vláken. Sublimací je možné potisknout všechny obrázky, loga nebo motivy, tedy i plnobarevné obrázky s přechody a stíny.

Jaká je technika potisku pro digitální potisk?
Přímý tisk je ideální na fotky, složité mnohobarevné motivy a motivy s barevným přechody. Vyznačuje se hlavně tím, že ním můžeme vytisknout plnobarevné obrázky, například motivy zákazníků, fotky, firemní loga atd. ve vysoké kvalitě, na bílé, ale stejně tak i na barevné textilie.
Při přímém digitálním potisku se na produkt nastříká fixační podklad, který se zapustí při sušení do vláken látky. Na bílé trička se potom přímo nanášejí barvy daného obrázku nebo motivu, čím obrázek působí dojmem, že potisk je zapuštěn do vláken produktu. Na barevné trička je potřebné nanést podkladovou bílou barvu, aby se docílilo sytosti barev. Tímto potiskem je částečně zapuštěn do látky a částečně je potisk citelný na povrchu produktu.
Ve srovnáním s fólií, pocit není takový gumovitý, jako u velkoplošného potisku pomocí nalisování fólie FLEX nebo FLOCK. Ve srovnáním s transferovým potiskem nevzniknou kolem motivu žádné okraje ani pozadí. Jelikož je možné vytisknout všechny možné barvy, ideální je tisknout přímým tiskem motivy s více jako 3 barvami a barevnými přechody.
Důležité upozornění: Digitálním potiskem je možné tisknout jen textilní produkty. Při osahání čerstvého potisku, hlavně na barevných produktech, je možné cítit lepivost povrchu. Táto lepivost po prvním vyprání odezní.OTÁZKA: Jaký typ potisku je použit na vlastní obrázek, fotku nebo motiv?

Jaký typ potisku je použit na vlastní obrázek, fotku nebo motiv?
Každý vlastní vložený obrázek, fotka nebo motiv je potisknutý výhradně a jen digitální technologií.

Jaká je starostlivost o Shirtinator potisknuté produkty?
Aby byla kvalita produktu s potiskem od Shirtinatoru co nejdéle zachována, je potřebné se řídit následujícími instrukcemi:

- prát při max. teplotě 30° C, nejlépe obrácené naruby
- žehlit při nízké teplotě
- žehlit obrácené naruby – potiskem dovnitř
- nesušit v sušičce
- nečistit chemicky
- nebělit

waschanleitungx72vI4ldR9ILE

Proč je kolem potisku viditelný „spálený rám“ nebo flek?
Produkty našich zákazníků, jsou vyráběné individuálně a na míru. Tiskařská technologie, kterou vyrábíme produkty může v některých případech způsobit vznik rámu nebo fleku kolem potisku, kdy může dojít až ke změně odstínu barvy trička, nebo může vzniknout lesklý povrch v dané oblasti, jako kdyby po spálení. Tento stav je z důvodu pozůstatku tiskařského nánosu – fixace. Dlouholeté zkušenosti ukázali, že po prvním vyprání je pozůstatek po tisku odstraněný. Bohužel tento stav nastává při tiskařské technologii – digitálním přímím potiskem a hlavně na barevných a tmavých produktech.
Při barevných textiliích a přímém – digitálním tisku je potřebné na produkt nanést fixaci barvy, aby potisk byl sytý a vydržel co nejdéle. Bez této fixace, bohužel není možné, aby se barva vpila i do tkaniv textilu. Fixaci, kterou používáme je bezpečná a certifikována dle Öko-Tex Standard třídy 1.
V případě, že rámeček, flek, změna barvy produktu nebo lesk kolem potisku nezmizí po prvním vyprání, pak neváhejte a napište nám na náš email info@shirtinator.cz, pošlete nám i fotku produktu, číslo objednávky a stručný popis vaší stížnosti. Můžete nás bez problémů kontaktovat ještě před prvním vypráním, pošlete nám fotku produktu a číslo objednávky. Pak produkt vyperte, pokud pozůstatek po tisku po prvním vyprání nezmizí, bude se jednat o vadu produktu, v takovém případě přistupujeme k řešení reklamace.